O nás

Zveme vás do Ďáblíku

Dětský klub zřizuje příspěvková organizace Osmička pro rodinu a sídlíme v ulici Taussigova 1, Praha 8.

Kromě návštěvy herny nabízíme pravidelný program.

PRAVIDELNÝ PROGRAM

Výtvarné tvoření

Společně s dětmi malujeme, kreslíme, tvoříme a vyrábíme z různých druhů materiálů.

Pondělí 10:00 – 11:00 hod

Hudebka pro nejmenší

Zpívat, tancovat a hlavně se radovat…to naše děti baví.
Společně si zazpíváme dětské písničky. K tomu využijeme různých rytmických a Orffových nástrojů. Hýbání doprovodí hra na klávesy. Seznámíme se s hrou na tělo. S dětmi se naučíme říkadla i básničky. Formou různých her budeme vnímat rytmus a pohyb. Pořádně si zabubnujeme i zaskáčeme.
Lekce je určena pro děti od 2 do 4 let.

Úterý 9:00 – 9:40 hod, rezervace nutná – dablik@osmickaprorodinu.cz, cena 40Kč

Montessori

Hodina je určena pro chodící děti a jejich rodiče. V připraveném prostředí se prostřednictvím praktické zkušenosti seznámíme se základy Montessori pro tento věk. Společně s dětmi objevíme jejich přirozené schopnosti a najdeme způsoby, jak jim poskytnout co nejvíce respektu a podpory na jejich vlastní a neopakovatelné cestě za poznáním světa. Během hodiny budeme pracovat s Montessori pomůckami určenými pro toto věkové období a domů si odnesete mnoho inspirace pro vlastní práci s dětmi.

Úterý 10:30 – 11:30 hod, rezervace nutná – dablik@osmickaprorodinu.cz, cena 40Kč

Předškolní příprava

Pro děti předškolního věku i děti s odloženou školní docházkou. Snaha usnadnit dítěti vstup do základní školy. Formou různých her a metod rozvíjíme prostorové orientace, komunikaci, smyslové vnímání, grafomotorické dovednosti. Děti se naučí správné sezení, úchop psacího náčiní, systematicky pracovat. Společně budeme tvořit věty, také se seznámíme se školními potřebami. Povedeme děti k samostatnosti. Respektujeme individuální přístup, motivaci a potřeby každého dítěte.

Úterý 15:00 – 16:00 hod, rezervace nutná – dablik@osmickaprorodinu.cz, cena 50Kč.

Pilates

Zlepšíte držení těla, oploští se Vám břicho, prodlouží a protáhnou se svaly a vazy, vytvarují se nohy a hýždě. Tělo bude štíhlejší a narovnané. Naučíte se vědomě zapojovat hluboké svaly břicha, zad a svaly dna pánevního, které jsou důležitou oporou pro páteř a také správnému dýchání a zapojování bránice. Tím lze následně odstranit většinu bolestí zad, ramen, krční páteře a hlavy.
Lektorky vychází z principu Pilates, ale navíc čerpá z poznatků moderní fyzioterapie a rehabilitace.
Lekce jsou vhodné pro začátečníky i pokročilejší klienty.
Úterý 19:00 – 20:00 hod, cena 80 Kč/lekce
Lektor: Radka Neubertová – instruktorka Jogy, Pilates, Kompenzačního cvičení
Rezervace nutná – dablik@osmickaprorodinu.cz

Cvičení pro nejmenší

Přivítáme se říkankami, rozhýbeme celé tělíčko básničkami, zazpíváme si písničky do kroku a do kolečka, proběhneme se po opičí dráze, zklidníme se, protáhneme se a zacvičíme si a pak si popřejeme pěkný zbytek dne. Do tělocvičny doporučujeme pro děti přezůvky.

Středa 10:00 – 11:00 hod

Cvičení dětí 1,5 – 3 roky

Cvičení je vhodné pro děti od 1,5 roku do 4 let.
Cvičení se v průběhu lekce dynamicky střídá. Vše je vedeno formou her. Cvičení je zaměřené převážně na rozvoj hrubé i jemné motoriky, pohybových návyků, koordinace pohybů a podpora správného pohybového vývoje dítěte

Středa 16:30 – 17:30 hod, cena 40 Kč/ lekce
Lektor: Kateřina Pávková – instruktorka skupinových lekcí pro dospělé i děti

Výtvarné tvoření

Společně s dětmi malujeme, kreslíme, tvoříme a vyrábíme z různých druhů materiálů.

Čtvrtek 10:00 – 11:00 hod

Angličtina pro maminky s hlídáním dětí od 1 roku

Máte strach, že zapomenete co jste dosud uměla? Chcete si oprášit znalosti, nebo se naučit něco jiného s ženami, které jsou na tom podobně či dokonce stejně jako vy? Chcete se konečně dostat ze „zamrzlého“ bodu – věčný začátečník? Bojíte se co bude, až se budete vracet do zaměstnání po mateřské nebo případného neúspěchu u pohovoru? Zkuste náš kurz, který jsme si připravily právě pro Vás.

Lektorka Mgr. Dana Vitásková, výukou angličtiny se zabývám od roku 2002, ale angličtině jako takové se s nadšením věnuji více jak 20 let. Stejně tak jako mnozí z vás jsem si prošla všemi fázemi a obtížemi pochopení, naučení, uložení a zažití. Proto jsem si osvojila svou vlastní metodu výuky, která je doposud úspěšná u všech mých studentů. Propojuji gramatiku, četbu, poslech s hrami a dalšími zábavnými prvky, tak aby se student nenudil a nepropadl během hodiny letargii, spánku či holému zoufalství :-).

Čtvrtek 15:30 – 16:30 hod, cena 80Kč

Registrace nutná – dablik@osmickaprorodinu.cz

Cvičení dětí (Sportovní průprava)

Cvičení je vhodné pro děti ve věku 4-10 let
Sportovní průprava je vhodná pro kluky i holky, kteří se rádi pohybují. Chtějí si užít společnou hru, zábavu a protáhnout své tělo. Na lekci se děti naučí známé i nové dětské kolektivní hry. Naučí se vzájemné spolupráci, respektu druhých. Cílem je přilákat děti k pohybu, sportu a to hlavně zábavnou, veselou a soutěžní formou.

Čtvrtek 16:30 – 17:30 hod, cena 50 Kč/lekce
Lektor: Kateřina Pávková – instruktorka skupinových lekcí pro dospělé i děti.

Rezervace nutná – dablik@osmickaprorodinu.cz

Vracíme se do formy

Tento program je veden jako tréninková metoda na způsobu kruhového tréninku. Skládá se z vybraného počtu cviků, který zatěžuje hluboký stabilizační systém a svalové skupiny našeho těla. Lekce je zaměřená na celé tělo, cvičí se s vlastní vahou i s náčiním. Pojďte pracovat na své postavě, naberte fyzičku a pojďte podpořit svůj zdravý životní styl. Cvičení je určeno pro všechny věkové kategorie.

Čtvrtek 17:30 – 18:30 hod, cena 80Kč

Lektorka: Kateřina Pávková – instruktorka skupinových lekcí pro dospělé i děti

Rezervace nutná – dablik@osmickaprorodinu.cz

Dětská herna s angličtinou

Chcete své dítko nenásilně a hravě nalákat a naladit k oblibě angličtiny už v útlém věku? Zapojit i sebe do vesele a nenáročné aktivity, kterou budete moci procvičovat i doma? Připadá vám spojení pohybu, her, říkadel, písniček a zábavných úkolů jako zajímavý nápad? Pojďme to tedy společně s našimi dětmi vyzkoušet.

Lektorka Mgr. Dana Vitásková výukou angličtiny předškolních dětí před dvaceti lety „odhalila“ svou budoucí dráhu lektora angličtiny a je velice ráda, že se jí jako novopečené mamince naskytla příležitost se k tomu opět vrátit společně s dcerou. Věří, že její optimistický, hravý a veselý naturel přispěje k příjemně stráveným herničkohodinám angličtiny vašich dětí.

Pátek 9:30 – 10:30 hod, cena 40Kč

Rezervace nutná – dablik@osmickaprorodinu.cz

 

HERNA PRO MAMINKY S DĚTMI

PO – ČT 9:00 – 17:00

PÁ 9:00 – 13:00

Relaxace pro maminky, zábava pro děti.

Herna pro děti je jednoduše zařízená, dbáme na bezpečnost všech dětí. V prostoru je klouzačka, bazén s balónky, hry a hračky.

Součástí vybavení herny je přebalovací pult, dětská jídelní židlička, nočníky jsou samozřejmostí:).

V prostoru herny za děti zodpovídají rodiče.

Vítáme volnost, kamarádství, spolupráci.

 

Podrobný program vždy najdete v souhrnném rozvrhu.

 

Případně se můžete osobně zeptat:

e-mail: dablik@osmickaprorodinu.cz

tel: 281 863 104