Proběhlé akce

Vánoční průvod světýlek 11.12. 2017

byl opravdu povedený. Těšíme se z vaší velké účasti a věříme, že si děti při pouštění lodičky štěstí přály něco pěkného a sny se jim splní.

 

Divadélko s Mikulášem 5.,6.,7.12 v DK Karlík, Krabík, Ďáblík

I letos mohly děti v Dětských klubech Krabík, Karlík a Ďáblík potkat Mikuláše s čertem a andělem.
Trojice nám zahrála pohádku Mikulášův kufr. Během představení se zapojovali do děje i rodiče, zpívalo se a čarovalo.
Ani čerta se děti nebály, na závěr se dočkaly sladké nadílky.
Všem přítomným se představení líbilo a přislíbili na příští rok opět svou účast.

 

 

 

Lehký dotek aromaterapie 3.12. v RC Čimice

V neděli bylo naše centrum provoněno vůněmi olejíčků, které nám lektor Milan Šperling přinesl na svoji přednášku o aromaterapii ukázat.

Během přednášky se dozvěděli účastnice jak vůně pomáhají a léčí tělo i duši.


Výroba adventního věnce 2.12. v RC Čimice

V sobotu 3.12. se v rodinném centru odpoledne sešly nadšené účastnice do vyrábění věnců. V centru bylo vše připraveno, včetně malého pohoštění. Lektorka Maruška účastnicím vysvětlila k čemu adventní věnce dříve sloužily a jaký mají význam pro advent nyní. Poté už měly účastnice volnou ruku v tvoření svého výrobku. Všechny věnce se moc povedly, no můžete se podívat sami. Těšíme se až akci znovu zopakujeme, třeba už na Velikonoce s výrobou jarních dekorací.

 

 

 

 

 

 

 

 


Výroba Vánočního svícnu v RC Osmička 2.12.

V sobotu dopoledne opět přijeli lektoři z Kutila Juniora a přivezli sebou všechny možné pomůcku na práci se dřevem. Vyráběly se dřevěné svícny. Děti s rodiči si mohli vybrat mezi dlouhým svícnem a nebo svícnem skládajícího se ze 4 kusů, které si mohou poskládat jak chtějí. Děti byly velmi šikovné, a i když toto vyrábění bylo náročné na čas, vše se krásně stihlo a odcházely spokojené domů s krásnými výrobky. Těšíme se na další vyrábění ve spolupráci s Kutil Junior.

  

 


Výroba adventního věnce 28.11. v DK KARLÍK

28. listopadu v Karlíku maminky vyráběly adventní věnce.

Atmosféra v Karlíku se nesla ve vánočním duchu, hrály koledy, byl upečený perník a voňavý javorový čaj.

Maminkám se věnce povedly. Maminky jsou velmi šikovné a kreativní.

Maminky měly prostor na vyrábění adventního věnce, jelikož děti si hrály v herně, kde je mnoho hraček a tety na hlídání.


Seminář komunikace s dospívajícími
RC Osmička, 28.11.
Při semináři se účastníci dozvěděli o důležitém životním období, kterým je bezpochyby přechod z dětství do dospělosti.

Paní magistra Ivana Dušková spolu s rodiči probrala důležité otázky a úkoly dospívající řeší a co je klíčové pro zdravý vývoj v tomto období.


Sourozenecké konstelace v DK Karlík 27.11.

Přednáška sourozenecké konstelace byla velmi zajímavá a poučná pro maminky.

V pondělí 27. listopadu nás přišla navštívit paní magistra Ivana Dušková, která si pro maminky připravila přednášku o sourozencích.

Maminky se dozvěděly mnoho zajímavých informací a byly spokojené. Paní magistra byla příjemná a odpovídala maminkám na všechny dotazy.


Přednáška s PČR pro maminky a děti,  14.11. 16:00 – 17:00

Včerejší přednáška s PČR měla u dětí velký ohlas. Děti se dozvěděly, proč a jak jsou nebezpečné jehly, zapalovače, cigarety ad., mohly si vyzkoušet pouta i policejní čepici. Paní policistka je poučila, na co a jaké situace si mají dávat pozor.
S dospělými probrala pravidla pohybu v provozu, nezbytnost použití reflexních prvků, šikanu v dětském kolektivu a jiné dotazy rodičů.


Cvičení s míči a míčky proti bolesti pro zdravá záda, 11.11. 9:30 – 11:30
V sobotu se v naší tělocvičně protahovalo a posilovalo. Účastnice kurzu se naučily cviky s míči a míčky, které pomáhají prevenci bolesti zad. Lektorka Radka nám také ukázala jak si můžeme sami rozmasírovat míčky doma ztuhlá místa na zádech i dolních končetinách. Nechyběla ani názorná ukázka na plakátě s ,,kostrou Pepou“, jak je celé naše tělo propojené. Okny svítili do tělocvičny sluníčko, a tak se cvičilo ještě lépe. Už se těšíme až se akce zopakuje.
Počet účastníků: 10


Netradiční krmítko 4.11., 9:00 – 12:00

počet účastníků: 7

V sobotu dopoledne se opět rodinným centrem ozýval zvuk vrtačky, pily, brusky. Děti spolu s rodiči si vyráběli vlastní netradiční krmítko. A čím že bylo neobvyklé? Místo prostoru na nasypání semínek je uprostřed na jehle napíchnuté jablíčko, které ptáčci mohou ozobávat. Nyní už jen stačí krmítko pověsit na zahradu, tam kam létají ptáčci a občas jablíčko vyměnit. Přejeme hezké pozorování ptáčků u krmítek všem účastníkům.


Dýňování 31.10., 17:00 – 20:00

počet účastníků: moc

V úterý večer měli účastníci akce v rodinném centru spoustu práce. Cílem večera bylo rozsvítit okolí rodinného centra vydlabanými dýněmi a svícínky, které si účastníci vlastnoručně vyrobili. Mezi další aktivity patřila výroba pavouka z papíru a nebo také mezi dětmi velmi oblíbené pískování podzimních motivů. Bylo také postaráno o mlsné jazýčky a účastníci mohli ochutnat dýňové placičky, polévku nebo džus. Akce se velmi povedla a vchod rodinného centra se krásně mihotal ve světlech svíček.


Logopedická přednáška s Mgr. Michaelou Karolovou. V DK Ďáblík

30. 10. 2017 Maminky tak měly příležitost se poradit ohledně vývoje řeči u dětí, zeptat se na cokoli, co je z dané oblasti zajímá. Dotazů bylo spousta, nejčastěji se týkaly toho, jak se poznají vady řeči, jaká jsou vhodná logopedická cvičení, do kolika let musí umět děti správně vyslovovat.
Pro všechny, kteří by měli zájem se individuálně poradit nebo konzultovat s Mgr. Karolovou, budou mít možnost v pondělí …. od 13.00
– do 18.00 hod.
Více informací na našich webových stránkách.

 

 


Pískování v Karlíku 21.10. 10:00 – 12:00

Aktivita měla u dětí velký ohlas. Rodiče svým ratolestem pomáhali a malí umělci tvořili, nanášeli, míchali a sypali…

Pomocí šablony se tvořil obrázek, který měl pro děti magickou moc.

Děti si vytvořený výrobek odnesly domů a rodiče mají tip na dárek pod stromeček.