Profily lektorů

Radka Neubertová

lektorka Jogy a Pilates

Je lektorkou Jogy, Pilates a Kompenzačních cvičení skupinových i soukromých lekcí.
Vedení lekcí se věnuje od roku 2000 a pravidelně se každoročně dovzdělává.
Je maminkou dvou dětí Barči a Ríši.
Mezi její záliby patří cestování po horách v zimě i v létě, v kině pohádky a filmy fantasy a tvoření z papíru všeho druhu.

Motto: “ Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když už kouká aby byl a je, tak má být to, co je a ne to, co není. Jak to v mnoha případech je.“ Jan Werich

 

Kristýna Pražáková

lektorka zdravotního cvičení

Jsem veselá bytost, maminka dvou dětí, nadšenec pohybu a zdravého životního stylu. Před pár lety jsem kvůli času na děti zcela změnila svou profesi. Šla jsem za tím, co mě baví a dává mi smysl. Je úžasné, co se dá vše změnit a jak zkvalitnit život jen za pomoci zdravého cvičení, při kterém odstraníme špatné pohybové stereotypy. I po trenérské certifikaci se neustále dál vzdělávám jak v anatomii, tak na odborných seminářích zaměřených převážně na zdravý pohyb. Nejvíce si cením, když se cvičící po mé lekci cítí skvěle a bolesti postupně mizí.

Motto: „Můžeš dokázat vše, co si opravdu přeješ“.

 

Kateřina Pávková

lektorka cvičení pro děti

Jistá nutkání pohybu spojené se sportem jsem měla již od útlého dětství. Následně jsem se stala reprezentantkou ČR s titulem mistr Evropy ve sportovním aerobiku. Dřinu vrcholového sportu jsem pak vyměnila za práci s lidmi spojenou s rekreačním sportem a zdravým životním stylem. V současné době jsem instruktorkou skupinových lekcí pro dospělé i děti.

 

Mgr. Dana Vitásková

lektorka angličtiny pro maminky

Výukou angličtiny se zabývám od roku 2002, ale angličtině jako takové se s nadšením věnuji více jak 20 let.

Učila jsem například na MZE, v Omnipolu a dalších menších i větších firmách.

Stejně tak jako mnozí z vás jsem si prošla všemi fázemi a obtížemi pochopení, naučení, uložení a zažití. Proto jsem si osvojila svou vlastní metodu výuky, která je doposud úspěšná u všech mých studentů. Propojuji gramatiku, četbu, poslech s hrami a dalšími zábavnými prvky, tak aby se student nenudil a nepropadl během hodiny letargii, spánku či holému zoufalství 🙂

 

JUDr. Miroslav Pudil

lektor opakovacího kurzu německého jazyka pro seniory

Pracoval jsem v několika organizacích.  V průběhu práce na Generální prokuratuře ČSSR jsem absolvoval Právnickou fakultu UK. Po jejím dokončení jsem několik let pracoval v zahraničním obchodu a na Pedagogické fakultě UK navštěvoval postgraduální kurs pro čs. experty ve francouzsky hovořících oblastech. Od roku 1984 do roku 2004 jsem pracoval na ministerstvu zahraničních věci. Během tohoto pracovního poměru jsem si zdokonaloval i jazykové znalosti němčiny, angličtiny a ruštiny a skládal z nich zkoušky na úrovni státních zkoušek. Po absolvování několikatýdenního kursu němčiny v Německu jsem 5 let pracoval na Generálním konzulátu ČR v Mnichově. V letech 2004-2008 jsem pracoval na Velvyslanectví ČR v Moskvě a pak jsem odešel do důchodu.

  

Laura Kocourek

lektorka Playful joga and games in English for children, English conversation for adults

Laura je Američanka, která žije 6 let v Čechách. Je učitelkou Jógy. Laura učí pohodovou formou  v angličtině jak děti, tak dospělé. Věří, že jazyk se nejlépe učí cestou zábavy bez stresu a strachu mluvit.

Kvalifikace – Certificate of Training for the Hatha Yoga Teacher – Yoga Alliance, praxe pod cert. instruktory v USA.

 

Martina Koutná, DiS.    

lektorka hudebního ateliéru

Vystudovala jsem Konzervatoř v Teplicích – obor zobcová flétna. Od roku 1998 vedu Soukromou hudební školu ABC. Má specializace je výuka hry na zobcovou flétnu v mateřských školách. Ráda si zahraji i se staršími dětmi ansámblové skladby starých mistrů nebo nějakou moderní hudbu, která děti opravdu baví.  Mým oblíbeným nástrojem je v posledních několika letech ukulele, se kterým si můžeme zazpívat. K dětem mám přátelský vztah s respektem k individualitě.

 

Ing. Tomáš Hubálek

lektor mobilního vzdělávání pro seniory

Tomáš na základě setkávání a potřeb seniorů v roce 2015 založil spolek Moudrá Sovička z.s., který se stal platformou pro spojení mladých a starších lidí při používání digitálních technologií. Baví ho setkávat se se zajímavými lidmi, hledat individuální řešení na jejich různorodé IT potíže a pomáhat jim lépe rozumět digitálnímu a informačnímu světu. Ve spolku určuje směr, vede tým a projekty spolku. Tomáš se dále aktivně podílí na návrhu a testování speciálních aplikací, které pomáhají zlepšit a zjednodušit životy starším lidem a seniorům, s mezigeneračním spojením a snížením pocitu osamocení seniorů. Za své působení ve spolku má za sebou individuální pomoc více jak 400 seniorům. V rámci DIGI seminářů se na Praze 8 těší na další zajímavá setkání se seniory, kterým pomůže proniknout do digitálního a informačního světa, a na jejich životní zkušenosti, které zase jemu pomůžou proniknout do světa bez technologií :o).

 

Kateřina Rydlová

lektorka tance pro děti

Tanci se věnuji již přes 12 let. Prošla jsem průpravou klasického baletu a jazzové techniky. Posledních 6 let se věnuji zejména sólovým tancům Latino (salsa, bachata, chacha). V roce 2015 jsem se skupinou Mambo Pearls vyhrála mistrovství ČR v Latino dance.

Vyučuji salsu pro ženy a latino dance pro děti. Vystupuji a organizuji workshopy v Praze a zejména ve východních Čechách.

Tanec je mým prostředníkem jak se uvolnit a zároveň být zdravě sebevědomá. Z lekcí odcházím s úsměvem a tento pocit se snažím předat nejen dětem, ale i dospělým ženám.

 

Gabriela Dufková

lektorka hravého poznávání přírody

Nyní dokončuji studium na bakalářském oboru pedagogika na filozofické fakultě UK. Ve své budoucí práci bych se chtěla věnovat dětem, hlavně v předškolním věku. Působím také v turistickém oddíle (zástupce hlavního vedoucího a hospodář), kde dětmi vyrážíme na výpravy, víkendovky a tábory. Do minulého roku jsem vedla oddíl Sůviček, ve kterém se děti v předškolním věku dozvěděly zajímavosti o přírodě a hrály jsme spoustu her. Během prázdnin se také účastním jako vedoucí příměstských táborů pořádaných klubem Mapa. Nejvíce mě s dětmi baví realizovat jejich nápady, představy a ukazovat jim krásy okolního světa. Obdivuji dětskou fantazii při tvoření z různých materiálů. Ráda s dětmi také trávím čas na různých výpravách ve městě i mimo něj, kde zažíváme mnohá dobrodružství. Ve volném čase ráda poznávám turistická místa, hraji na klavír, sportuji (jóga, badminton, jumping) a trávím čas se svými nejbližšími.

 

Pavlína Cimalová

lektorka seminářů

Organizuji a vedu workshoppy a přednášky o zdravé stravě ve firmách a organizacích po celé ČR. Aktivně dělám také výživové poradenství pro dospělé. Jsem lektorka volnočasových aktivit, sportu a němčiny pro děti a dospělé. Učím horolezectví, lyžování, skialpinismus, vedu fitness tréninky pro děti a dorost. Jako osobní trenérka a výživová poradkyně funguji od roku 2002.


Mgr. Michaela Karolová

lektorka seminářů

Vystudovala Pedagogickou fakultu UK obor logopedie a psychopedie a postgraduální studium ve zdravotnictví s atestací v oboru klinický logoped. V oboru absolvovala stáž na Univerzitě v Bernu ve Švýcarsku.
Pracuje v ambulanci klinické logopedie v Praze 10 – Strašnicích se zaměřením především na dětskou, ale i dospělou klientelu.
S logopedií má několikaletou zkušenost i jako rodič.