Profily zaměstnanců

Mgr. Kateřina Halfarová

ředitelka 
Vystudovala jsem psychologii a speciální pedagogiku na UK. Jsem absolventkou dlouhodobého psychoterapeutického výcviku SUR a výcviku koučinku, který jsem završila zkouškou ukončenou certifikátem ICF. Během svého profesního působení jsem působila v oblasti prevence, vzdělávání, poradenství, psychoterapie a managementu. V současné době vedu dlouhodobý výcvik manažerských dovedností. V oblasti managementu se zaměřuji na inovace a implementace změn včetně auditů a krizového řízení. Zajímá mě oblast age managementu, supervize, a v oblasti vzdělávání se věnuji pojetím a rozvojem digitálních kompetencí u dětí. Jsem členkou Českomoravské psychologické společnosti a České lékařské společnosti J.E.Purkyně.
Mám dva syny, dvě kočky, ráda sportuji, hraji na saxofon, čtu detektivky a raduji se z maličkostí.

Motto: „Žij přítomností, sni o budoucnosti, uč se minulostí.“

 

Bc. Michaela Václavíková, DiS.

zástupkyně ředitelky
Vystudovala sociální pedagogiku na VOŠ Jabok a poté pedagogiku na FF UK. V sociální oblasti se pohybuje již od studií, pracovala jako kontaktní pracovník NZDM, vychovatel v dětském domově, sociální pracovník na ÚP a terénní pracovník na Fondu ohrožených dětí.
Práci s dětmi a mládeží se věnuje od svých dvaceti let a doteď ji nepřestala bavit.
Zájmy:
Ráda maluje, tancuje a hraje si a podniká výlety do přírody, kam pravidelně vyráží odpočinout si od ruchů a vzruchů města. Když je ve městě, tak ráda čte, chodí do kina a na výstavy a potkává se ráda s přáteli i novými lidmi.

 

VEDOUCÍ DĚTSKÝCH KLUBŮ, HLAVNÍ PEDAGOG

Mgr. Šárka Otisková

Vystudovala jsem magisterský obor Učitelství 1. stupně s kombinací speciální pedagogiky. V oboru se pohybuji od studií. Působila jsem jako pedagog na základní škole běžného typu, kde jsem se setkávala a pracovala i s dětmi se speciálními výukovými potřebami. Profesně mám zkušenosti také s dětmi předškolního věku. Ve volném čase ráda čtu, sportuji, s chutí si zaskáču na trampolíně, příležitostně si zahraji na klavír. Společně s dcerou vyrážíme ve volných chvílích na procházky a výlety.

 

Ing. Petra Jokešová 

účetní, ekonom
Svoje dosavadní pracovní zkušenosti jsem získala především v zahraničních společnostech. Vystřídala jsem různé pozice z oblasti  účetnictví, přes finanční controlling až po finanční management. Občas mi moji známí říkají, že jsem „Ziffer Spion“, ale já mám prostě čísla a analýzy ráda :-). Když zrovna nezkoumám čísla, tak trávím veškerý volný čas se svojí dcerkou Viktorkou. Moc ráda cestuji a chodím do přírody. Když je nejhůře, tak odbourávám negativní energii mazlením se s naší kočičkou Lálou.

Motto: „Co tě nezabije, to tě posílí!“

 

Alena Jeníčková

koordinátor akcí

Vystudovala jsem ekonomickou školu, absolvovala ošetřovatelský kurz a kurz ergoterapie. Vždy mě naplňovala práce s dětmi. Dětem se aktivně věnuji od patnácti let. Mám bohaté zkušenosti s organizováním dětských táborů a celoročních aktivit pro děti. Jsem velice kreativní, hodně ,,bláznivá“. Miluji děti, přírodu, ráda sportuji, vařím a podporuji zdravé stravování.

 

KLUB MAPA

 

Mgr. Veronika Hrdličková, DiS.

pedagog volného času
Vystudovala sociální pedagogiku na VOŠ Jabok a sociální a pastorační práci na ETF UK, kde čerstvě dokončila i magisterské studium. Po dobu studia se intenzivně věnuje práci s dětmi různých věkových skupin, ať už v roli vychovatelky, zdravotnice, animátorky nebo asistentky dětí z rodin ohrožených sociálním vyloučením. V klubu Mapa nyní působí jako pedagog volného času.
Zájmy: Baví ji cestování, má moc ráda zvířata, několik různých zvířecích kamarádů má doma. Líbí se jí poezie a všelijaké básničky a rýmy, které občas využívá i při učení. Také hraje na několik hudebních nástrojů – flétnu, kytaru a ukulele. Hezký vztah k hudbě, k přírodě a ke zvířatům by chtěla podporovat i v klubu Mapa.

 

Bc. Kamil Kreisinger

Vystudoval Speciální pedagogiku na UJAK.

Profesně má za sebou práci asistenta pedagoga, vychovatele ve školní družině a práci asistenta v projektu „Kámoš“ v organizaci Barevný svět dětí z.s.

Ve volném čase se věnuje sportovní kynologii a výcviku psů.

Zájmy: Baví ho rozličné sportovní aktivity, hra na basovou kytaru, příroda, zvířata a práce s nimi.

Motto: „Největší umění je být živ po svém.“ (Jan Werich)

 

 

Rodinné a komunitní centrum Osmička

Bc. Jaroslava Bednářová

vedoucí rodinných center

Vystudovala obor Pedagogika se zaměřením na pedagogiku volného času na FF UK, kde dále pokračovala ve studiu Sociální pedagogiky. Profesně má za sebou zkušenosti jako lektorka primárních prevencí na základních a středních školách, lektorka adaptačních kurzů, vychovatelka ve školní družině nebo kontaktní pracovnice v nízkoprahovém klubu. Také několik let působila v  organizaci Barevný svět dětí jako lektorka v projektu Kámoš a později jako garantka a metodička komunitního programu pro děti v pěstounské péči.

Před nástupem na pozici vedoucí rodinných a komunitních center pracovala v Osmičce pro rodinu jako hlavní pedagog volného času v Otevřeném klubu pro děti a mládež Mapa.

Ve volném čase působí jako hlavní vedoucí dětského turistického oddílu Sůvy a hlavní vedoucí na táborech, protože hraní si s dětmi ji baví ze všeho nejvíc a miluje dobrodružství.

V rámci dalšího vzdělávání má za sebou několik kurzů od České asociace streetwork, Prázdninové školy Lipnice či výcvik v arteterapie a artefieltice.

Zájmy: Ráda si hraje, vymýšlí příběhy, jezdí na tábory, čte si, toulá se přírodou, maluje, učí se žonglovat a hrát na ukulele, zkouší nové věci a směje se s přáteli. Když jí zbývá čas, tak vyráží za dobrodružstvím se spolkem Ramus, který pořádá akce pro mladé lidi s postižením i bez něj. Málokdy se nechá odradit tím, že jí něco nejde a vesele to zkouší dál.

Motto: „A jeden pokoj byl prázdný a nikdo nikdy neodhalil, k čemu je – a možná k ničemu, jen k tomu, aby upozornil, že existuje tajemství, a že nikdy nelze všechno proniknout.“ (Antoine de Saint-Exupéry, Citadela)

 

Věra Králová

technicko-hospodářská pracovnice

Vystudovala jsem SPŠO – obor dámské oděvy, návrhář.

Po maturitě jsem nastoupila do PZO CENTROTEX, jako referent vývozu.  Roce 1972 se mi narodil syn Tomáš. Po mateřské dovolené jsem nastoupila do PZO KARAEXPORT a po zrušení této organizace jsem byla přeřazena, jako většina mých spolupracovníků, do PZO EXICO, kde jsem pracovala až  do roku 1991. V tomto roce byl tento  podnik zrušen.

Byla jsem postavena před otázku – co dál?

Rozhodla jsem se, že se osamostatním a otevřela jsem na Karlově nám. v Praze obchod s módou.

Zde jsem pracovala až do odchodu do důchodu v roce 2014.

Rodinné centrum v Čimicích jsem poznala při příležitosti absolvování kursu cvičení  rodičů s malými dětmi, kam jsem doprovázela svého vnuka. Velmi se mi zde líbilo a když jsem se dozvěděla, že se zde uvolnilo pracovní místo, po rozhovoru s pí ředitelkou Halfarovou , jsem tuto práci ráda přijala.

 

Gabriela Dufková

administrativní pracovnice

Nyní dokončuji studium na bakalářském oboru pedagogika na filozofické fakultě UK. Ve své budoucí práci bych se chtěla věnovat dětem, hlavně v předškolním věku. Působím také v turistickém oddíle (zástupce hlavního vedoucího a hospodář), kde dětmi vyrážíme na výpravy, víkendovky a tábory. Do minulého roku jsem vedla oddíl Sůviček, ve kterém se děti v předškolním věku dozvěděly zajímavosti o přírodě a hrály jsme spoustu her. Během prázdnin se také účastním jako vedoucí příměstských táborů pořádaných klubem Mapa. Nejvíce mě s dětmi baví realizovat jejich nápady, představy a ukazovat jim krásy okolního světa. Obdivuji dětskou fantazii při tvoření z různých materiálů. Ráda s dětmi také trávím čas na různých výpravách ve městě i mimo něj, kde zažíváme mnohá dobrodružství. Ve volném čase ráda poznávám turistická místa, hraji na klavír, sportuji (jóga, badminton, jumping) a trávím čas se svými nejbližšími.

 

 

DĚTSKÝ KLUB ĎÁBLÍK

Andrea Lopašková

V dětských klubech působím od roku 2009. Předtím jsem pracovala jako koordinátorka různých akcí. Prvním domovem mi byl DK Karlík, kde jsem získávala zkušenosti v roli tety. V roce 2014 jsem přesídlila do nově otevíraného DK Ďáblík, kde působím dodnes.
Dětské kluby jsou jedinečnou součástí podpory rodičům a dávají jim možnost volit mezi volnou hrou pro děti a organizovanými aktivitami. Já sama jsem se našla zejména ve výtvarných aktivitách a s dětmi i rodiči jsme vytvořili spoustu krásných výrobků. Neustále vyhledávám nové nápady, které si průběžně připravuji, a každý týden jimi obohacuji program klubu. Se stejným nadšením plánuji víkendové pobyty s rodinami, které jsou doplňkem a které se staly vítanou možností dalšího poznávání mezi návštěvníky klubu. Na této práci si cením každodenního kontaktu s dětmi, které vidím vyrůstat. Vždy si uvědomím, jak ten čas utíká a jak je každý den v jejich životě velmi důležitý. Vážím si rovněž přátelství, která pomohl DK Ďáblík vytvořit. Miluji dětskou upřímnost, jejich oči vždy prozradí, jestli svou práci dělám dobře a dobře tzn. s láskou.“
Děti si Vás nebudou pamatovat pro materiální věci, které jste jim poskytli, ale pro pocit, že je máte rádi!

Motto: „Práce nebývá zábava, ale zábava často bývá prací.“

 

Iveta Javorová

Jmenuji se Iveta Javorová. Mám osmiletou dceru Nicolet a tříletého syna Fabia. Pracovala jsem ve firmě s dánskou luxusní bižuterií. Tato práce mě velice bavila, ale tedˇna to koukám jako matka dvou dětí úplně jinak. Díky návštěvám různých herniček, kroužků a akcí se svými dětmi jsem se rozhodla vydat se jinou cestou a věnovat se práci s dětmi. Velmi jsme si oblíbily dětský klub Ďáblík a jsem štastná, že přišla příležitost stát se jeho součástí. Ráda vymýšlím různé aktivity pro naše maličké. Moc se těším na výtvarné hodiny, skotačení v tělocvičně a různé venkovní akce . Tato práce mě naplňuje – dětský úsměv je pro mě vším. Mám ráda sport, cestování, ráda se učím novým věcem.

V práci i doma se řídím mottem : “ Komu je práce radostí, pro toho je život štěstím!“

 

DK KARLÍK

Alena Dvořáková

Původní profese servírka, která díky svým dětem objevila dětský svět, ve kterém se našla. DK Karlík jsem od jeho vzniku  2009 navštěvovala jako maminka s dětmi a před čtyřmi roky jsem dostala šanci se zapojit do jeho chodu profesně jako teta. V klubíku každé pondělí dělám Pohybovky pro rodiče s dětmi a nyní i ve středu Výtvarné tvoření. Organizuji velké bazárky dětského oblečení pro veřejnost, které pořádáme dvakrát do roka. Mám ráda dětský svět poznávání, jsem společenská, stmelovací, pozitivní, vtipná, organizační, spolehlivá a dochvilná. Žiji v Karlíně, takže zastávám i funkci všeobecného informátora. Doplnila jsem si vzdělání v letech 2015-2016 kurzem Chůva a Pedagog volnočasových aktivit. O volném čase převádím děti ze Základní školy Lyčkovo náměstí na kroužky konaném v DDM Karlínské Spektrum. Ráda sportuji – kolo, lyže, běh, volejbal. O dovolené si ráda přečtu pěknou knihu. Respektuji a držím krok v muzice, v pohádkách, v zábavě a filmech se svými dětmi.

 

Osobní motto: Každý den s úsměvem.

 

DK KRABÍK

Ing. Mirka Hubálková

Jsem vystudovaná zahradní a krajinná architektka. Navrhování prostorů a kreativní tvoření mne moc baví, ale zároveň si od narození mého syna stále více uvědomuji, že ještě více mne láká práce s lidmi a dětmi. Proto mne nadchla práce v dětských klubech, moc ráda se starám o lidi, aby se cítili dobře. A kdo jiný než maminky/tatínkové si to zaslouží?

Budete mne vídat v dětském klubu Krabík i na dalších akcích se synem Richardem. Každé úterý navíc budu mít připravené nějaké výtvarné tvoření pro malé návštěvníky Krabíku.

Ráda cestuji, obdivuji přírodní krásy, architekturu a ze všeho nejvíc mne baví poznávání jiných kultur, lidí, jejich zvyků a ochutnávání lokálního jídla. Ve volném čase ráda vařím, chodím na procházky do přírody, zajímám se o zdravý životní styl a osobní růst.
Motto: Naším úkolem je rozkvést.